Na úvodní stránku

Pomáhat na Ukrajině, učit děti v Barmě: INEX-SDA otevírá nabídku dobrovolnických projektů

Redakční poštou

2015-03-23

Různé

Přečteno: 616


Od páteku 13. března se českým dobrovolníkům otevírá nejširší nabídka dobrovolnických projektů v zahraničí. Sezóna tzv. workcampů začíná a je opravdu z čeho vybírat.


Workcampy jsou nejčastější formát mezinárodního dobrovolnictví, který mladí Češi volí. Ročně jich s organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) vyjíždí kolem 700 do různých koutů světa. Ve skupině 5-20 dobrovolníků z různých zemí podporují neziskové projekty, které přispívají k životu a rozvoji lokálních komunit. Letní dobrovolnické projekty nejsou ale jen o pracovních výkonech. Neoddělitelnou složkou je také poznávání nových kultur a zvyklostí, získávání nových zkušeností a přátel, procvičování cizího jazyka.

Díky členství v mezinárodních dobrovolnických organizacích Alliance of European Voluntary Service Organisations a Servis Civil International, má INEX-SDA nejbohatší nabídku workcampů z českých neziskových organizací. "V tuto chvíli lze vybírat z více než 1600 workcampů v zahraničí, a další budou přibývat," říká Eva Macková ze sdružení INEX-SDA. "Největší zájem bývá o dobrovolnictví v zemích západní Evropy -- Německu, Francii, Velké Británii, nebo Špa! nělsku. Vyjet ale lze i do mnohých ze zemí Asie, Afriky nebo Ameriky. V loňském roce jsme zpřístupnili projekty v 53 zemích světa a letos to bude hodně podobné."

Workcampy jsou nejčastěji zaměřené na manuální či environmentální práce, rekonstrukci památek nebo práci s lidmi. Většina účastníků jsou mladí lidé mezi 18 až 26 lety, ale existují i workcampy pro rodiny, mladistvé, pro starší dobrovolníky i pro lidi s handicapem. "Zájemcům doporučujeme prostudování nabídky v online databázi na našem webu, nebo přijít 7. dubna do Café Jedna, kde představíme možnosti mezinárodního dobrovolnictví." říká Eva Macková z INEX-SDA.


Sdílet na Facebooku

Zpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2015
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je středa
17.10.2018


reklama: bb.billboard.cz