Na úvodní stránku

Divadlo v Dlouhé: Bez roucha, avšak nikoliv bez roušek!

2media.cz

2020-03-26

Kultura

Přečteno: 815


Zábava na doma pro děti i dospělé na divadelním webu a Instagramu


Oblíbené pražské Divadlo v Dlouhé mělo v těchto dnech mít po premiéře komedie Bez roucha světoznámého dramatika Michaela Frayna a na programu byly první vyprodané reprízy… Realita je však ze zřejmých důvodů úplně jiná. Jak ostatně Pražanům připomíná reklamní kampaň k novému představení, která je nyní v aktualizované podobě k vidění na sociálních sítích, herci jsou prozatím Bez roucha, ale nikoliv bez roušek!

Divadlo je zavřené, zastavilo se i zkoušení, ale pracujeme na dálku, jak se dá. Kdo umí a má na čem, šije roušky. První dvě várky více než pěti set roušek jsme rozdělili mezi Domy s pečovatelskou službou Prahy 1 a Prahy 9 a lůžkovou část ORL oddělení Nemocnice Kladno. Divadlo šije! Do toho vracíme tisíce plateb za vstupenky na zrušená představení. V této souvislosti velmi děkujeme všem divákům, kteří se rozhodli vzdát se nároku na vrácení vstupného za zrušená představení nebo nás podpořit mimořádným darem. Velice si jejich podpory vážíme! Po skončení nouzového režimu plánujeme co nejrychlejší návrat k naší hlavní činnosti – k hraní a zkoušení. Nestihli jsme dozkoušet inscenaci Bez roucha, takže program přizpůsobíme novému termínu premiéry,“ upřesnila Karola Štěpánová z PR divadla.

S pomocí telefonu, chatu, sdílených tabulek a především vlastní fantazie v Divadle v Dlouhé hledají cesty, jak zůstat v kontaktu s diváky i bez divadla. Realizují se dva video seriály – jako první se v pondělí 23. března na sociálních sítích a na webu divadla objevily Krátké zprávy z Dlouhé, jejichž první díl natočil Jan Vondráček. Na Instagramu běží seriál kvízů k inscenacím Divadla v Dlouhé a pod názvem Dítě v karanténě se nenudí je na webu k dispozici výběr nejlepších úkolů, omalovánek, rébusů, doplňovaček, hrátek s papírem apod., které přinesly minulé ročníky divadelního festivalu DÍTĚ V DLOUHÉ. A to od známých ilustrátorů: Galiny Miklínové, Lucie Lomové, Petry Goldflamové Štětinové, Báry Hubené a Jaroslava Milfajta. Jednotlivé části jsou rozdělené podle věkových kategorií, děti si společně s dospělými mohou vyrobit třeba domácí papírové loutkové divadlo se spoustou postaviček, rekvizit a kulis – stačí jen šikovné ruce, nůžky, lepidlo, barvičky a špejle. Na webu divadla navíc vznikla souhrnná rubrika Nouzový stav s fotkami, videi a dalším obrazovým materiálem souvisejícím s mimořádnou situací pandemie koronaviru.

Premiéra novinky Bez roucha, kterábyla původně ohlášena na 20. března, se uskuteční, jakmile to bude možné. „Inscenace Bez roucha byla míněna jako svého druhu společná terapie. Šlo o to, ukázat divadelní skupinu, herce a prostě lidi (protože divadlo je zároveň jistý vzorek společnosti, takový svět v malém), jak se ze všech sil přes všemožné překážky, které si ovšem často do cesty kladou sami, snaží, pachtí a pinoží, aby ,show mohla pokračovat´, jen někdy už nevědí co, jak, komu a proč vlastně hrají... Doufejme, že se nám tu ,blbinu´ ještě podaří dotáhnout i hrát, abychom se jí mohli všichni smát. Takže teď si přejme jen dostatek sil, zdraví, lásky a zdravého rozumu a dostatek všeho, čeho se teď nedostává! A nastokrát sláva všem zdravotníkům, prodavačům, zásobovačům a všem dalším, kdo denně statečně pracují, když my tak naplno nemůžem. Vrátíme jim to snad brzy!“ doufá režisérka Hana Burešová.

 

Kontakty

 

Divadlo v Dlouhé

https://www.divadlovdlouhe.cz/

Dlouhá 727/39, Praha 1


Sdílet na Facebooku

Zpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je čtvrtek
25.07.2024


reklama: bb.billboard.cz