Na úvodní stránku

Protesty pokračují i v den výročí založení Československé republiky

Redakční poštou

2012-10-27

Politika

Přečteno: 2085


Další z řady podzimních demonstrací pořádá Hnutí za přímou demokracii v neděli 28. 10. 2012 od 10.00 v Praze na Václavském náměstí.


Na protestním shromáždění s hlavním mottem "Zachraňme naši zemi -- bez sociální spravedlnosti není demokracie" vystoupí kandidátka na prezidentku Táňa Fišerová, zástupce zdravotně postižených Václav Krása, odborový předák Bohumír Dufek nebo bojovnice proti církevním restitucím, spisovatelka Lenka Procházková

"V tento den chceme nejen oslavit výročí založení našeho státu, ale hodláme především zdůraznit jeho hlavní zakladatelské ideje, svobodu a sociální spravedlnost. Kapitalismus, ve kterém dnes žijeme, je jednoznačně nenaplňuje. Samozřejmě to platí i o zprofanované tzv. "zastupitelské demokracii" a tzv. vládě politických stran, která je jen politickou formou kapitalistické ekonomiky. Nejde však jen o kritiku současného marasmu. Chceme lidem zejména ukázat, že ke stávajícímu systému existuje alternativa v podobě ekonomické demokracie, politicky zastřešená demokracií přímou", uvádí mluvčí HzPD Milan Valach.

Na akci dále vystoupí zástupci Hnutí za přímou demokracii a dalších občanských iniciativ a sdružení z různých částí České republiky jako jsou Iniciativa za demisi vlády, ProAlt nebo Občanská iniciativa - Český ráj.

"Je dlouhodobým úkolem nás všech, aktivních občanů a iniciativ, probudit odvahu u většiny nespokojených lidí, aby se stali sebevědomými občany. Jedině ta! k lze zabránit sociálně nespravedlivým reformám dnešní vlády a začít vytvářet nová ekonomická a politická pravidla pro náš společný, šťastnější život", doplňuje mediální koordinátor HzPD Ladislav Štítkovec.

Podzimní protesty vyvrcholí akcí 17. listopadu v Brně na Malinovském náměstí od 14.00 s hlavním mottem: "Dokončeme revoluci. Odkaz 17. listopadu a jeho současný význam".

"Srdečně zveme do Prahy všechny občany, kteří jsou nespokojení se současnou ekonomickou a politickou situací v České republice a cítí potřebu zásadních změn", mediální koordinátor HzPD Ladislav Štítkovec


Sdílet na Facebooku

Zpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je sobota
24.02.2024


reklama: bb.billboard.cz